Lokalizacja | Piasta Towers Pobierz katalog

NAJBLIŻSZA OKOLICA

W rejonie dzisiejszej pętli tramwajowej na os. Piastów i ulicy Piasta Kołodzieja właśnie została oddana do użytkownia pierwsza z dużych inwestycji planowanych w tym rejonie tj.  przedłużenie ulicy Piasta Kołodzieja na północ i wiadukt nad torami kolejowymi.  W jego pobliżu powstanie również parking park and ride (parkuj i jedź )

Za torami znajduje się drugie rondo, które wyprowadza ruch wzdłuż torów, w stronę istniejącej drogi do Batowic. Na połączeniu z nią powstanie trzecie rondo. Wzdłuż drogi zostaną utworzone chodniki i drogi dla rowerów. Docelowo będzie tamtędy przebiegał ruch do węzła północnej obwodnicy Krakowa

Planowana jest także budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego, którego elementem będzie przystanek kolei aglomeracyjnej.

Planowane jest także przedłużenie linii tramwajowej aż do przystanku kolejowego. Dotychczasowa pętla zostanie rozebrana, a nowa znajdzie się po przeciwnej stronie ulicy Piasta Kołodzieja, wprost przy naszej inwestycji Piasta Towers. W miejscu starej może powstać np. parking. Cały węzeł komunikacyjny w przyszłości połączy się też z Północną Obwodnicą Krakowa, która będzie przebiegać przez Zielonki.

Pozwoli to przyszłym mieszkańcom Piasta Towers na jeszcze wygodniejszą i skuteczniejszą komunikację z centrum miasta a także z pozostałymi dzielnicami Krakowa.

Kolorem pomarańczowym oznaczono inwestycje planowane do 2025r.

banner banner

Piasta Towers

os.Bohaterów Września
Kraków

Legenda

Pętla tramwajowa
Autobus
Szkola podstawowa
Restauracja
Bank
Sklep
Piekarnia
Poczta
Fort
Apteka
Żłobek
Przedszkole
Kościół
Centrum kultury
Gabintet stomatologiczny